darmowe gry internetowe

War Thunder

Weź udział w wielkich bitwach i walcz z graczami z całego świata!

War Thunder to najnowszy zręcznościowy symulator lotniczy. Gra jest w pełni darmowa i umożliwia rywalizację z tysiącami innych graczy. War Thunder stawia przede wszystkim na realizm. Do dyspozycji gracza oddano setki modeli samolotów z dopracowanymi kokpitami i możliwością dobierania uzbrojenia. Dodatkowo bierzesz udział w prawdziwych, a nie fikcyjnych zadaniach.

Pierwsze kroki w War Thunder rozpoczynamy od wizyty w hangarze, gdzie już na wstępie otrzymamy początkowe samoloty oraz czołgi pięciu nacji: USA, Wielkiej Brytanii, Niemców, Związku Radzieckiego oraz Cesarstwa Japonii (aktualnie dostępne jest tutaj tylko lotnictwo). Teraz wystarczy jedynie ukończyć krótki samouczek, wprowadzający gracza w meandry pilotażu oraz prowadzenia pojazdów naziemnych, po czym wybrawszy interesujący nas pojazdy możemy ruszyć do walki.

War Thunder – darmowa gra wojenna o walkach samolotów i jednostek naziemnych

Rozgrywka w War Thunder niewiele różni się od innych strzelanek, w których widzimy naszą postać z perspektywy trzeciej osoby. Myszą celujemy działem/nakierowujemy samolot na cel, klawisze WSAD służą do poruszania się pojazdem, zaś lewym przyciskiem myszy strzelamy. W domyślnym zręcznościowym trybie rozgrywki wystarczy celować w niewielki okrąg znajdujący się przed samolotem wroga lub też naciskać spust, kiedy celownik zmieni kolor na zielony, aby być pewnym trafienia w cel. Pierwsze kilka bitew pozwoli nam zapoznać się ze sterowaniem, co ma niebagatelne znaczenie, gdyż rozgrywka większymi pojazdami i samolotami będzie wymagała od nas już pewnych umiejętności.

War Thunder - wojenna gra Free To Play na PC

War Thunder posiada wyjątkowo realistyczny system uszkodzeń: na każdy wystrzelony pocisk działa siła grawitacji, zaś po trafieniu w cel może się on odbić od pancerza lub spenetrować go i uszkodzić znajdujące się wewnątrz pojazdu moduły. Jako, że nie ma tu pasków życia, przeciwnik zostaje uznany za zniszczonego dopiero, gdy jego cała załoga zostanie zneutralizowana, pojazd spłonie w wyniku zapłonu paliwa lub wybuchu magazynu amunicyjnego lub też, w przypadku samolotów, gdy odstrzelimy mu skrzydło. Z tego też powodu wielokrotne trafienia w elementy konstrukcyjne, które nie są newralgicznymi systemami maszyny nie zapewnią nam zwycięstwa. Konieczne będzie poznanie słabych punktów napotkanych pojazdów i samolotów, w czym pomoże nam zarówno tryb prześwietlania maszyn dostępny w garażu bądź też miniaturka znajdująca się w prawym-górnym rogu ekranu pokazująca skuteczność naszego ataku podczas trwania bitwy.

War Thunder - gra multiplayer do pobrania za darmo

Oprócz realistycznego systemu uszkodzeń War Thunder posiada też doskonale odwzorowaną fizykę lotu samolotów oraz jazdy czołgów – głównie w trybach realistycznym oraz symulacyjnym. Samoloty ulegają tutaj przeciągnięciu (utracie siły nośnej, przez co tracimy nad nimi kontrolę) oraz przeciążeniom, które mogą urwać skrzydła podczas gwałtownych manewrów lub tymczasowo zamroczyć pilota; doskonale oddano również zasadę zachowania energii, przez co sprawny gracz będzie potrafił wykorzystać możliwość łatwej zamiany wysokości na prędkość i vice-versa. Z drugiej strony gracze preferujący łatwiejszą rozgrywkę i pragnący tylko postrzelać do samolotów wroga mogą skorzystać z trybu rozrywki zręcznościowej, gdzie grawitacja jest odrobinę słabsza, a samoloty nigdy nie wpadną w korkociąg. Realizm w przypadku bitew lądowych powoduje, że ciężkie pojazdy grzęzną w błocie, wysokie i mało stabilne niszczyciele czołgów mogą się przewrócić podczas zjeżdżania ze stromych wzniesień zaś pojazdy kołowe uzyskują maksymalną prędkość jedynie na utwardzonej nawierzchni.

War Thunder - gra multiplayer do pobrania za darmo

Po zakończeniu bitwy otrzymujemy punkty doświadczenia oraz srebrne lwy (walutę gry), które możemy przeznaczyć na ulepszenie posiadanych maszyn, ich naprawę, uzupełnienie amunicji czy też na odblokowanie i zakup nowych czołgów i samolotów. Do wyboru mamy setki pojazdów: od lekkich czołgów i dwupłatów, poprzez czołgi średnie, niszczyciele czołgów, samoloty szturmowe czy myśliwce po ciężkie czołgi pokroju Tygrysa Królewskiego, bombowce strategiczne takie jak B-17 czy też odrzutowce z Migiem-15 na czele. Rozstaw czasowy jest tutaj imponujący, sięgając od przedwojennych maszyn aż do czołgów i samolotów biorących udział w wojnie koreańskiej.

War Thunder - gra multiplayer do pobrania za darmo

Wszystkie pojazdy możemy usprawnić wyposażając je w nowe, lepsze silniki, karabiny czy działa oraz wynajdując nowe typy amunicji. Oprócz tego każdy czołg i samolot możemy spersonalizować malując go w wybrany przez nas wzór kamuflażu, dodać różnego rodzaju insygnia, a od niedawna także zawiesić na maszynie różnego rodzaju trofea czy założyć kamuflaż w postaci świeżo ściętych krzaczków i gałęzi.

War Thunder - gra multiplayer do pobrania za darmo

Oprócz podstawowego trybu gry: bitwy zręcznościowej istnieją jeszcze wyżej wspomniane bitwy realistyczne oraz bitwy symulacyjne o rosnącym stopniu trudności. W tych ostatnich wcielamy się bezpośrednio w pilota/dowódcę czołgu, przez co mamy ograniczone pole widzenia – gratka dla prawdziwych fanów symulatorów! Do tego istnieją bitwy historyczne, pozwalające na rozegranie autentycznych starć z okresu drugiej wojny światowej, tryb treningowy oraz możliwość tworzenia własnych misji.

War Thunder - gra multiplayer do pobrania za darmo

Gra jest darmowa dla wszystkich graczy, lecz możliwe jest dwukrotne przyspieszenie odblokowywania nowych modułów i pojazdów poprzez wykupienie konta premium za realne pieniądze. Dodatkowo w grze dostępna jest cała gama niepowtarzalnych pojazdów premium – prototypów, maszyn zdobycznych (przejętych przez przeciwnika i użytych przeciwko niemu) czy też rzadkich egzemplarzy seryjnych. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, kosztująca niestety rzeczywistą walutę.

War Thunder - gra multiplayer do pobrania za darmo

War Thunder jest dostępny za darmo zarówno na Steamie, jak i jako samodzielny produkt. Jeśli szukasz prostej strzelanki z czasów drugiej wojny światowej bądź też zamierzasz spróbować swoich sił w bardziej skomplikowanych bitwach symulacyjnych, jest to produkt dla ciebie. Jeśli nie jesteś pewien czy gra ci się spodoba – również polecam zagrać i przekonać się na własnej skórze; a nuż zostaniesz kolejnym Andersem.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2018 GRY-OnLine S.A.