darmowe gry internetowe

New World Empires

Od Kolumba do Napoleona - podbijaj wielkie imperia!

New World Empires to strategiczna gra MMO, którą można porównać do popularnego cyklu Europa Universalis. Naturalnie nie jest to aż tak rozbudowana produkcja, ale tytuł studia Bytro Labs okazuje się dzięki temu bardziej przystępny, na dodatek można w niego grać za darmo. W obu przypadkach mamy jednak do czynienia z wojenną strategią, w której wszelkimi dostępnymi środkami staramy się zbudować i utrzymać potężne imperium.

Gra New World Empires za darmo, w przeglądarce!

Po zarejestrowaniu się na stronie New World Empires zostajemy od razu rzuceni na głęboką wodę. Gra umieszcza nas na pokaźnej mapie Europy, która jest już obsadzona przez innych graczy. Na szczęście program daje pewne wskazówki – chociażby za pomocą doradców, znajdujących się z prawej strony ekranu. Przekazują oni informacje o kilku głównych elementach rozgrywki.

Graj za darmo w New World Empires!

Pierwszym z nich jest odkrywanie. Czynność ta polega na wybraniu wolnego odkrywcy i wskazaniu mu drogi do celu. Po prostu klikamy lewym przyciskiem myszy i przeciągamy jednostkę w wybrane miejsce. Kolejnym elementem jest badanie, czyli wynajdywanie nowych technologii. Proces ten dzieli się na trzy główne rodzaje – działania wojenne (nowe typy żołnierzy), ekonomia (najemnicy, rynek, uniwersytet itp.) oraz kolonizacja (statki, szkolenie odkrywców i nie tylko). Większość rzeczy jest oczywiście zablokowana i dopiero po osiągnięciu odpowiedniego poziomu otrzymuje się dostęp do kolejnych. Na początku jednak w zupełności wystarcza „wynalezienie” piechoty, koszar i kilku innych podstawowych jednostek oraz budynków.

Zagraj w New World Empires już dziś!

Poza tymi dwoma elementami musimy też dbać o gospodarkę. Na starcie warto np. wybudować rynek, dzięki któremu zwiększymy wpływy z podatków. W tym celu klikamy dowolne pole (prowincję), na jakie podzielone jest nasze państwo, i wybieramy odpowiednią budowlę. W ten sam sposób wznosimy kolejne budynki.

Świetna gra przeglądarkowa New World Empires!

Ostatnią rzeczą, o którą powinniśmy się zatroszczyć, jest wojsko. Żadne wielkie imperium nie może się obejść bez odpowiedniego zaplecza militarnego, więc bez solidnej armii nie mamy co marzyć o podboju innych krajów. Rzecz jasna na początku nasze siły zbrojne nie będą zbyt liczne, ale dzięki sprawnemu zarządzaniu państwem, dbaniu o ekonomię i rozwój szybko zdobędziemy środki niezbędne do wzmocnienia ich szeregów.

Zostań bohaterem w darmowej grze!

Oczywiście to dopiero początek prawdziwej przygody. Każdy z budynków posiada bowiem zupełnie inne przeznaczenie i zapewnia inne korzyści. Stawiając na przykład fortecę, sprawiamy, że straty zadawane przez wrogów są mniejsze, stolica pozwala na szkolenie wszystkich jednostek cywilnych, a port umożliwia wytwarzanie „odkrytych” wcześniej statków i skraca czas zaokrętowania. Podobnie wygląda sytuacja z jednostkami wojskowymi. Lekka piechota regularna to podstawa, która dobrze sprawdza się przeciwko wrogiej piechocie oraz jeździe, ciężka artyleria przydaje się do niszczenia budynków wroga, a np. ciężka jazda regularna to jednostka uniwersalna, skuteczna w walce z wieloma rodzajami żołnierzy. Sprawne wykorzystywanie armii wymaga doświadczenia i wiedzy na temat poszczególnych typów wojaków, dlatego też warto czytać opisy, które znajdują się przy każdym z nich.

Darmowa gra New World Empires

Jak w każdej szanującej się grze strategicznej, tak i w New World Empires trzeba też mieć na względzie kilka innych kwestii. Mowa o pożywieniu i surowcach – są one niezbędne do wytwarzania poszczególnych elementów. Nie bez znaczenia pozostają także specjalne postacie, np. gubernator. Dzięki niemu możemy podwyższyć poziom prowincji, co z kolei wpływa na siłę ekonomiczną państwa. Godną uwagi personą jest też kolonista. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki niemu szybciej zasiedlamy odkryte tereny, co z kolei pozytywnie wpływa na gospodarkę.

Graj za darmo w New World Empires

Gdy już się odpowiednio rozwiniemy i zdecydujemy zaatakować sąsiada, przydałoby się najpierw dowiedzieć, czym dysponuje jego państwo. W tym celu należy wynająć szpiega. Nie jest to tania usługa, ale warta swojej ceny. Taki człowiek może np. sprawdzić, czy nie mamy wrogiego agenta u siebie. Dzięki niemu otrzymamy informacje na temat aktywności dyplomatycznej i sfery ekonomicznej innego gracza, a także – oczywiście – jego armii. Wszystko to jest bardzo przydatne, gdyż na ogólnej mapie nie znajdziemy zbyt wielu danych dotyczących konkurencji i wysyłając, zdawałoby się, pokaźną grupę żołnierzy, na miejscu możemy się ze zdziwieniem przekonać, iż wróg dysponuje znacznie potężniejszymi niż nasze siłami. W prawdziwym świecie informacja to podstawa i nie inaczej jest w New World Empires.

Graj za darmo w New World Empires

Na wytwarzanie jednostek, poruszanie się po mapie itp. potrzeba czasu. Większość czynności można jednak przyspieszyć, wydając posiadane złoto. Na początku zabawy otrzymujemy pokaźną sumkę, jednak bardzo szybko w naszym skarbcu zaczyna brakować funduszy. Dodatkowe dukaty nabywamy w ramach systemu mikropłatności. Ceny zaczynają się od kilku złotych za 5,5 tysiąca dukatów, a kończą na około 175 zł za 170 tysięcy dukatów. Pieniądze są też niezbędne do utrzymywania naszego państwa. Armia kosztuje, pożywienie również, podobnie szpiedzy, więc jeżeli nie uda nam się zadbać o ekonomię na odpowiednim poziomie, to niestety trzeba liczyć się z nadprogramowymi wydatkami.

Graj za darmo w New World Empires

Jak widać, New World Empires to gra oferująca sporo możliwości. Fani rozbudowanych strategii powinni spędzić z nią przynajmniej kilka przyjemnych godzin, ale i zupełni laicy znajdą tu coś dla siebie. Gra posiada bowiem jasne zasady, a pośród mnóstwa opcji, choć ich liczba z początku może nieco przytłaczać, da się szybko odnaleźć. Ponadto jest to produkcja, w której mamy pełną swobodę działania i jeżeli tylko zechcemy, możemy rozwijać nasze państwo w pokojowy sposób, współpracując z pozostałymi graczami. Krótko mówiąc, dla każdego coś miłego.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

• Koniecznie sprawdź wszystkie samouczki (portrety postaci pokazujące się z prawej strony ekranu i FAQ znajdujące się na forum). Bez nich szybko zagubisz się w mnogości opcji oferowanych przez New World Empires,

• Czytaj opisy jednostek, budynków itd. – zawierają bardzo cenne informacje. Dzięki nim nie będziesz produkować niepotrzebnych elementów,

• Nie szalej na początku zabawy. Ostrożnie dobieraj wytwarzane elementy, by np. nie mieć zbyt wiele kosztownego wojska, a za mało budynków zapewniających stale wpływy do budżetu,

• Nie zapominaj o szpiegostwie, gdyż wiedza jest na wagę złota,

• Oszczędzaj dukaty. Otrzymana na początku zabawy kwota szybko się skurczy, jeżeli będziesz szastać pieniędzmi na prawo i lewo,

• Pamiętaj, że wojna nie zawsze stanowi najlepsze rozwiązanie i często lepiej zadbać o pokój, by krok po kroku budować swoją pozycję.

Graj za darmo w New World Empires

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2018 GRY-OnLine S.A.