darmowe gry internetowe

Forge of Empires

Rozwijaj swoją cywilizację na przestrzeni wielu historycznych epok

Forge of Empires to darmowa, przeglądarkowa gra strategiczna, która pod wieloma względami jest niemal idealną kopią legendarnej serii Age of Empires. Startujesz w Epoce Kamienia, dysponując bardzo ograniczonymi zasobami i zerową infrastrukturą. Krok po kroku rozwijasz swoje włości i podbijasz kolejne tereny.

Zarejestruj się już dziś i otrzymaj dodatkowe diamenty, warte 40 PLN!

Do świata przeglądarkowego Forge of Empires gracza wprowadza bardzo szczegóły instruktaż. Radą służy wirtualny pomocnik, który doradzi zarówno w kwestiach budowlanych, jak i ekonomicznych. Ukończenie samouczka jest konieczne, ale dzięki bardzo dynamicznemu przebiegowi instruktażu, nie jest to ani czasochłonne, ani uciążliwe. Poza tym Forge of Empires to gra przeglądarkowa o dużym poziomie złożoności, więc element nauki przyda się nawet najlepszym strategom.

Rozgrywkę rozpoczynamy od postawienia kilku pierwszych chatek w ramach samouczka

Jak przystało na rasową grę strategiczną, pole do manewru przy rozbudowywaniu miasta jest bardzo szerokie. W Forge of Empires potrzebne są nie tylko budynki mieszkalne, ale też zakłady produkcyjne, towarowe, kulturowe, jak również budynki wojskowe. Ponadto, aby transport wewnątrz miasta przebiegał bez zakłóceń, niezbędna okaże się przemyślana sieć dróg. Postępując zgodnie ze wskazówkami komputera, szybko awansujemy do Epoki Brązu, która rozszerzy wachlarz naszych możliwości.

Interfejs w Forge of Empires przywodzi na myśl dwuwymiarowe gry strategiczne jak Age of Empires

Aby możliwe było przechodzenie do kolejnych Epok w przeglądarkowym Forge of Empires, konieczne jest łamanie barier technologicznych. Jednak już osiągnięcie Epoki Żelaza jest bardzo czasochłonne, nie wspominając o awansowaniu do kolejnych: Epoki Wczesnego Średniowiecza, Epoki Rozkwitu Średniowiecza, Epoki Jesieni Średniowiecza i wreszcie do Epoki Kolonialnej. Oprócz rozwijania technologii i rozwijania infrastruktury, trzeba też pamiętać o zapewnieniu sobie stałego dopływu surowców, prowadzeniu aktywnego handlu czy śledzeniu mapy kontynentu, co może nas uchronić przed nieoczekiwanym atakiem ze strony przeciwnika. Uchronimy się przed tym poszerzając armię i dostosowując ją do warunków danej Epoki. Mając na uwadze, że najlepszą obroną jest atak, możliwie często staramy się brać sprawy w swoje ręce.

Poprzez rozwój dostępnych technologii przechodzimy na następujących po sobie epok historycznych

Podobnie jak w innych grach strategicznych, również w przeglądarkowym Forge of Empires trzeba mieć na uwadze swoje surowce, ponieważ te kończą się szybko. O dodatkowe zasoby trzeba się czasami mocno postarać, nawet poprzez atak na przeciwnika.

W Forge of Empires warto przyglądać się mapie kontynentu, w celu wyszukiwania ziem wartych podbicia.

Jeśli jesteś fanem Age of Empires lub po prostu lubisz dobre gry strategiczne, opisywana pozycja wciągnie Cię na długie godziny. Otwórz więc nową zakładkę w przeglądarce i zagraj za darmo w Forge of Empires! Jeżeli ta gra nie przypadnie Ci do gustu, proponujemy sprawdzić również The Settlers Online i Anno Online.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2018 GRY-OnLine S.A.