darmowe gry internetowe

Dragon Knight

Odzyskaj chwałę w niesamowitym świecie fantasy!

Dragon Knight to darmowa, przeglądarkowa gra MMORPG, różniąca się od większości tytułów na rynku – nie jest to karcianka, symulator księstwa / bazy kosmicznej, ani gra sportowa. Tytuł łączy cechy strategii, w której martwić trzeba się o odpowiedni dobór drużyny, jak i typowego RPG-a, w którym gracz skupia się na rozwijaniu bohaterów, a następnie prowadzenia starć w systemie turowym, znanym najlepiej z serii Final Fantasy.

Przeglądarkowa gra Dragon Knight za darmo!

Grę można w jednym zdaniu scharakteryzować jako hybryda tytułów takich jak Bleach Online (bądź Ultimate Naruto) i Might & Magic Heroes Online. Gracz rozpoczyna przygodę w sporych rozmiarów mieście, posiadając uprzednio wykreowaną postać – do wyboru są dwie klasy, spośród których dobrać można też płeć, jednak jest to wybór czysto kosmetyczny, gdyż nie wpływa zupełnie na rozgrywkę. Już od samego wejścia do miasta gracz zostanie przytłoczony zawrotną ilością informacji, gdyż na ekranie jest cała masa statystyk, rozmaitych ikon, wszędzie biegają gracze – dzieje się tutaj bardzo dużo. Niestety, samouczek nie wyjaśnia w tej produkcji wszystkiego – robiąc zadania można się sporo dowiedzieć, jednak duża część mechanizmów musi zostać „rozgryziona” na własną rękę. Na szczęście gra, mimo natłoku informacji, jest stosunkowo prosta i każdy powinien bardzo szybko się tutaj odnaleźć.

Graj za darmo w Dragon Knight!

Gracz rozpoczyna przygodę z jedną postacią, jednak bardzo szybko, dosłownie po kilkunastu minutach, do drużyny będzie można dołączyć pierwszego towarzysza, który wspomoże nas walce. Po kilku godzinach gry drużyna będzie łącznie liczyć 4 postaci – jest to tak skonstruowana gra strategiczna, że nie da się w niej skutecznie walczyć w pojedynkę, ewentualnie dwoma postaciami, gdyż przeciwnicy są zwyczajnie zbyt silni. Starcia mają wymiar „jeden na jednego” i jak zostało wspomniane we wstępie, rozgrywają się w systemie turowym – postacie z obu obozów atakują naprzemiennie. Warto zaznaczyć, iż gracz ma kontrolę jedynie nad swoją główną postacią – towarzysze poruszają się automatycznie. Walka trwa do momentu, aż po jednej ze stron nie będzie już miał kto walczyć – wygrany otrzymuje wtedy nagrodę zależną od wybranego trybu, jak doświadczenie, złoto, cenne przedmioty, czy punkty prestiżu.

Zagraj w Dragon Knight już dziś!

Wspominany wcześniej aspekt RPG przejawia się w dwojaki sposób – poprzez rozwój postaci i dobieranie wyposażenia naszych postaci. Każdy z bohaterów, zarówno główna postać gracza jak i towarzysze mogą awansować na wyższe poziomy doświadczenia, przez co zwiększają się ich statystyki (takie jak zdrowie, atak fizyczny i magiczny, czy odporności na poszczególne ataki) i otrzymują oni dostęp do nowych, potężniejszych zdolności. O ile postać gracza awansuje „automatycznie”, poprzez wykonywanie zadań i wygrywanie starć, o tyle towarzysze mogą awansować jedynie poprzez wykorzystanie specjalnych Owoców EXP, które w zamian za złoto dodają im sporą ilość doświadczenia. Ponadto, co każde 10 poziomów doświadczenia postacie mogą zostać ulepszone do wyższej rangi – każda ranga daje dostęp do nowych zdolności, a także znacząco poprawia statystyki wojowników.

Świetna gra przeglądarkowa Dragon Knight!

Ciekawie wygląda również sprawa wyposażenia. Podstawowych „gniazd” ekwipunku jest co prawda tylko 6 (broń, pancerz, buty, hełm, nadgarstki i biżuteria), jednak można je wielokrotnie ulepszać, wykorzystując do tego zgromadzone podczas starć złoto. Ulepszanie jest banalnie proste i po kilku godzinach będzie można zwiększyć dwukrotnie skuteczność wszystkich swoich przedmiotów. Dodatkowo, w przedmioty mogą być wsadzane specjalne kamienie, które dają dodatkowe profity (system działa podobnie jak ten, który znamy z Diablo 3, a same elementy wyposażenia często mogą być łączone w zestawy, które dają dodatkowe, specjalne zdolności czy korzyści. Gra oferuje więc całkiem sporo, jeśli chodzi o przedmioty, nawet mimo niewielkiej ilości gniazd, w których możemy je umieszczać.

Zostań bohaterem w darmowej grze!

Pora przejść do meritum, czyli właściwej rozgrywki. Rodzajów i trybów gry jest tutaj całe zatrzęsienie, nie wspominając już o setkach misji fabularnych. Bawić można się tutaj w systemie zwanym po prostu Lochem, w którym w określonym czasie (turach) pokonać musimy kilku wrogów, a całość zwieńczona jest starciem z bossem. Na końcu starcia dostajemy ocenę w formie gwiazdek, a za każdą z nich wylosować możemy nagrodę – warto jest więc się spieszyć. Kolejnym, bardziej typowym zajęciem jest Krypta, w której w jednym starciu pokonać trzeba kilkunastu wrogów, a na koniec otrzymujemy potężną dawkę punktów doświadczenia i Owoców EXP, służących do rozwoju towarzyszy.

Darmowa gra Dragon Knight

Oprócz tego są jeszcze: Próba Bohatera, w której ścieramy się z niezwykle potężnym bossem, do którego potrzebna jest cała drużyna (odpowiednik rajdu z „pełnoprawnych” gier MMORPG); Polowanie na Skarb, gdzie mamy szansę na wykopanie cennych przedmiotów; Alchemia, w której przy pomocy innych graczy możemy po prostu tworzyć złoto; czy Studnia Życzeń, która pozwala nam wypowiedzieć życzenie, w nadziei na otrzymanie nagrody. Jest jeszcze system więziennictwa, w którym pojmać możemy innego gracza, a następnie pobierać co kilka godzin „wypracowane” przez niego doświadczenie – nic nie stoi także na przeszkodzie, by odbić więźnia innego gracza, a następnie wypuścić go na wolność. Aktywności jest oczywiście znacznie więcej –jest Koło Fortuny Diamentów, Boski Ołtarz, pozwalający poświęcić specjalny przedmiot by otrzymać nagrodę, czy Arena, gdzie ścieramy się z innymi graczami.

Graj za darmo w Dragon Knight!

Aspekt społecznościowy gry stoi na podobnym poziomie do tego, który znamy z azjatyckich gier MMORPG. Gracze mogą ścierać się na arenie (tryb PvP), by następnie brać jeńców, czy łączyć się w bardzo rozbudowane gildie, które pozwalają, prócz wspólnej walki i wypełniania zadań, rozbudowywać gildię, wznosząc konstrukcje generujące zasoby. Nowinką wśród gier F2P jest możliwość wzięcia ślubu z drugim graczem (bądź „graczką”, zależnie od płci). Prócz hucznego wesela, odbywającego się rzecz jasna na serwerze gry, para małżeńska otrzymuje rozmaite bonusy, jak zwiększone zdrowie i zdolności bojowe, a także ma dostęp do specjalnej lokacji, zwanej Lochem Par. Prowadzi to nie raz do kuriozalnych sytuacji, w których nowo poznani gracze biorą ślub, by zyskać dodatkowe profity.

Graj za darmo w Dragon Knight!

Na koniec warto wspomnieć o mikropłatnościach. Te w grze, z uwagi na jej darmowy (F2P) charakter naturalnie są – podczas gdy gracz ma dostęp do Złota i Zablokowanych Diamentów, za które można kupić większość rzeczy w grze, inwestując realną gotówkę można zaopatrzyć się w Diamenty. Pozwalają one na zakup każdego przedmiotu i aktywowanie statusu VIP. Status VIP dzieli się na 10 poziomów, a każdy z nich, prócz dawania kolejnych przedmiotów, oferuje dodatkowe profity, takie jak większa ilość wejść do Lochu, łatwiejsze ulepszanie przedmiotów, czy przyspieszanie praktycznie każdego mechanizmu w grze. Nie dają one realnej przewagi nad innymi, jedynie znacznie skracają czas oczekiwania na poszczególne czynności – da się więc bez nich obejść.

Jeśli podobały ci się Bleach Online lub Ultimate Naruto i szukasz gry, która dosłownie puchnie od dodatkowych, darmowych aktywności, a przy tym nie narzuca konieczności wykupienia abonamentu czy ekskluzywnej waluty, daj Dragon Knight szansę – gra z poziomu na poziom odkrywa przed graczem nowe karty, oferując dostęp do coraz to nowych lokacji i mechanizmów.


Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

• Wykonuj zadania fabularne – oprócz funkcji „samouczka” oferują one absurdalne ilości złota i doświadczenia, które z pewnością ci się przydadzą,

• Jeśli nie możesz wykonać jakiegoś zadania z powodu zbyt niskiego poziomu doświadczenia, udaj się do Krypty, która, po ukończeniu prostego starcia, obdaruje cię sporą ilością „ikspeków”,

• Do wykonywania mozolnych, ekstremalnie długich zadań (jak pokonanie 360 przeciwników, czy zlecenie dzielące się na 30 pomniejszych) wykorzystaj tryb „AFK”, który automatycznie prowadził będzie za ciebie walki – zostaw w tym stanie postać i zajmij się inną czynnością, a po kilkudziesięciu minutach zadanie będzie gotowe,

• Zadbaj o odpowiednie ustawienie towarzyszy – nie rób tego błędu co niektórzy gracze, którzy ustawiają na pierwszej linii czarodziejkę, a w drugim szeregu rycerza, przez co po jednej turze nie mają już połowy drużyny. Na przodzie ustaw wojownika (tanka), resztę w drugim szeregu,

• Skup się na ulepszeniach przedmiotów dla twojej głównej postaci, jednak nie zapominaj o swoich pomocnikach – mogą oni przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę, a kilka poziomów ulepszenia danego wyposażenia może zadecydować o rezultacie starcia,

• Pamiętaj, by wykorzystywać przedmioty, które są już za słabe dla twojej głównej postaci – możesz ubrać je na którymś z pomocników, co znacząco go wzmocni.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2018 GRY-OnLine S.A.