darmowe gry internetowe

Battlestar Galactica Online

Po której stronie jesteś? Człowiek czy Cylon?

Niejeden miłośnik książek, filmów i seriali fantastycznych o podboju kosmosu marzył o tym, aby samemu wziąć udział w epickich przygodach. Battlestar Galactica Online daje taką możliwość i jednocześnie pokazuje zupełnie nowy poziom gier przeglądarkowych.

Przed nami kosmos i jego tajemnice - witamy w BattleStar Galactica Online

Battlestar Galactica to doskonale znana seria, na którą składa się świetny serial oraz wiele innych form opowiadania (książki, komiksy, filmy). Do tej pory uniwersum ludzi zmagających się Cylonami, rasą cybernetycznych istot, nie doczekało się jednak godnego reprezentanta w świecie gier. Ten brak postanowiła nadrobić firma Bigpoint, specjalizująca się w tworzeniu darmowych produkcji przeglądarkowych z najwyższej półki. Tak oto doszło do powstania Battlestar Galactica Online.

Gra podejmuje wątki odświeżonej wersji serialu z 2004 roku, w którym zwaśnione floty ludzi i Cylonów utknęły w odległych i niezbadanych zakątkach galaktyki. Z powodu ogromnych uszkodzeń dwie frakcje rozpoczynają zaciekłą walkę o zdobycie surowców potrzebnych do dokonania napraw. Jeśli koloniści nie zdążą na czas to staną w obliczu zagłady, gdyż Cyloni nie zamierzają zawieszać broni i są zawsze gotowi do starcia. Z tych powodów obie strony potrzebują odważnych rekrutów, a dokładniej graczy.

Bitwy między ludźmi a Cylonami, codzienność gwiezdnego pilota w BattleStar Galactica

To, którą stronę konfliktu wybierzesz zależy tylko od Ciebie – pomożesz kolonistom, czy może wcielisz się w bezwzględnego Cylona i spróbujesz dać łupnia ludziom? Zarówno w skórze pilota ludzkiego jak i cylońskiego bierzemy udział w kosmicznej walce o przetrwanie. Wykonując zróżnicowane misje i zmagając się z przeważającymi siłami wroga, poznajemy kolejne niuanse fabuły, w której pojawiają się tak kultowe postacie jak Admirał Adama, czy Kara Thrace (znana jako Starbuck). W przygodzie nie raz musimy sprawdzać nieznane i tajemnicze sektory przestrzeni kosmicznej. Wielokrotnie bierzemy też udział w kosmicznych bitwach zakrojonych na ogromną skalę, a nawet walczymy u boku i przeciwko innym uczestnikom zabawy (w specjalnych misjach wieloosobowych). Przy tym wszystkim rozwijamy karierę naszego pilota i zdobywamy dostęp do nowych statków oraz broni.

Interfejs użytkownika w BattleStar Galactica

Cyloni i ludzie dysponują własną technologią, którą oczywiście testujemy podczas rozgrywki. W grze pojawiają się myśliwce (w tym charakterystyczne Vipery i Raptory po stronie kolonistów, czy cylońskie Raidery), statki eskortowe, czy ogromne krążowniki. Każdy z posiadanych pojazdów można w znacznym zakresie modyfikować i ustawiać – dotyczy to oczywiście przede wszystkim uzbrojenia. Wiele z nich ma też konkretne przeznaczenie bojowe, co nadaje walkom taktycznego aspektu. Przykładowy model Rhino cechuje się większą wytrzymałością i lepszymi systemami obronnymi, podczas gdy Raptor dysponuje zdolnościami do elektronicznego ataku i wsparcia sprzymierzeńców.

W BattleStar Galactica możemy spotkać idealnie odwzorowane postaci z serialu

Za sterami jednego ze statków Cylonów lub ludzi przeżywamy niesamowite przygody. Wiele misji oczywiście wymaga od nas przeczesywanie kosmosu i zmaganie się z mniejszymi grupami przeciwników, ale dla bardziej zaangażowanych graczy przygotowano znacznie ciekawsze atrakcje. W tym także możliwość wzięcia udziału w bitwach przeciwko innym uczestnikom zabawy, reprezentującymi przeciwną stronę konfliktu. W jednej z przykładowych misji bronimy statku wydobywczego, który przeczesuje asteroidy bogate w bezcenne minerały. Tego typu zadania pełnią kluczową rolę dla przetrwania danej frakcji i jednocześnie wprowadzają spore urozmaicenie do gry.

Battlestar Galactica Online imponuje nie tylko rozbudowanymi misjami, czy czytelnymi nawiązaniami do słynnego serialu, ale i świetną oprawą audiowizualną. Autorzy gry skorzystali z silnika Unity 3D, który gwarantuje niedostępną dotąd jakość grafiki w przeglądarce. Dzięki temu kosmiczne bitwy wyglądają i brzmią niezwykle sugestywnie. Tym bardziej, że samo sterowanie jest przystępne i bezproblemowe (w grze nie brakuje samouczków przybliżających te kwestie). Podczas zabawy usłyszymy nie raz charakterystyczne motywy muzyczne. Wszystko to sprawia, że grę studia Bigpoint powinni sprawdzić wszyscy miłośnicy produkcji przeglądarkowych – chociażby po to, aby zobaczyć jak będą one wyglądały w przyszłości.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.