darmowe gry internetowe

Might & Magic Heroes Online

Popularna gra strategiczna w wersji przeglądarkowej

Might & Magic Heroes Online to najnowsza propozycja firmy Ubisoft w temacie gier Free To Play – kontynuacja popularnego w Polsce cyklu Heroes of Might & Magic działa z poziomu przeglądarki i nie trzeba uiszczać żadnych opłat, aby w nią zagrać.

Might & Magic Heroes Online – darmowa gra strategiczna w realiach fantasy w przeglądarce

Jak zostało wspomniane, gra łączy mechanizmy znane z gier strategicznych, wraz z elementami charakterystycznymi dla gier RPG. W pierwszej z nich zadaniem gracza jest rekrutacja i uzupełnianie rozmaitych jednostek, stworzenie, rozbudowa i ulepszanie własnego miasta, czy poruszanie się po sporej wielkości mapie, pełnej różnorodnych aktywności. Druga zaś „ogranicza się” do rozwoju stworzonego na początku rozgrywki herosa, odkrywanie niuansów bardzo rozbudowanego wątku fabularnego, czy prowadzenie bojów i podbojów (zabudowań) w systemie turowym. Nowością w porównaniu do innych gier z serii jest możliwość poruszania się po mapie w czasie rzeczywistym, a nie z wykorzystaniem punktów ruchu bohatera. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa graficzna – jest bardzo dobra, a przejście w dwa wymiary pozwoliło znacznie ograniczyć wymagania sprzętowe, nie krzywdząc jednocześnie efektu końcowego.

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

Same walki nie będą niczym obcym dla graczy obeznanych z innymi, „pełnoprawnymi” częściami serii – po jej rozpoczęciu, bohater i jego przeciwnik przenoszeni są na specjalną, wygenerowaną arenę. Walka podzielona jest na tury, a kolejność wykonywania akcji uzależniona jest od inicjatywy jednostek – im wyższa, tym jednostka będzie w stanie wykonać akcję szybciej. Walki toczą się do momentu, aż jedna ze stron zostanie pokonana, lub skapituluje. Aby walka nie byłą jednak za prosta, w jej trakcie jednostki mogą korzystać z dziesiątek różnorakich umiejętności, a takie rzeczy jak odpowiednie dobranie kierunku ataku (atak z flanki, czy „cios w plecy”) mogą wpłynąć na losy całego starcia. Oczywiście nie zabrakło klasycznych podbojów (oblężeń), z których seria Heroes of Might & Magic zawsze słynęła. Same starcia da się także zautomatyzować, jednak jest to kosztowne, gdyż rosną straty jednostek, a także wymagane będzie wykorzystanie wirtualnej waluty nabywanej za gotówkę.

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

Po założeniu konta na stronie gry, celem gracza będzie wykreowanie herosa. Cały proces rozpoczyna się od wyboru strony konfliktu (w tym momencie są jedynie dwie strony – Haven i Necropolis), po czym nadchodzi czas na wybranie klasy postaci. Są dwa archetypy: Wojownik, który skupia się na zadawaniu obrażeń w walce i wzmacnianiu swoich jednostek, a także Mag, który potrafi miotać potężne zaklęcia. Po ukończeniu procesu gracz zostaje rzucony w wir rozgrywki – już po kilku sekundach przyjdzie ci stoczyć pierwszą walkę! Jednakże, gracze, którzy nie są obeznani z gatunkiem, nie pozostaną zostawieni sami sobie – z pomocą przychodzi bardzo rozbudowany tryb samouczka, który jest zarazem początkiem rozbudowanego trybu fabularnego. Tłumaczy on każdy pojedynczy element rozgrywki, przez co nikt nie powinien czuć się zagubiony.

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

Jak na grę z serii Heroes, jest tu dostęp do całej maści różnorakich jednostek. Z początku gracz otrzymuje dostęp jedynie do najsłabszych z nich, jednak z czasem, wraz ze zdobywaniem poziomów bohatera i rozbudową miasta zostaną odblokowane kolejne ich warianty. Jednostki posiadają rozmaite współczynniki, które definiują ich użyteczność w walce, a większość z nich ma do dyspozycji przynajmniej jedną umiejętność specjalną – mogą to być ogniste strzały Łucznika, które dotkliwie ranią potwory wrażliwe na ogień, a także podpalają cel, czy umiejętność obrony jednostek walczących w zwarciu, która pozwala blokować przejścia do bardziej wrażliwych oddziałów. Wariantów jest całe zatrzęsienie, a ich poznanie i odpowiednie przeciwdziałanie jest podstawą, by wygrywać kolejne starcia. Jedynym minusem jest brak znanych z innych części serii ulepszeń jednostek.

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

W Might & Magic Heroes Online, jak w większości gier strategicznych, gracz otrzymuje możliwość rozbudowy własnego miasta. Początkowo można wznieść jedynie budynki umożliwiające rekrutację najbardziej podstawowych jednostek - przypomina to trochę mechanizmy znane z gier takich jak OGame czy Plemiona 2, gdzie dostęp do kolejnych budowli otrzymuje się po rozbudowaniu konkretnego budynku do wymaganego poziomu. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do, na przykład, wydanego niedawno Heroes of Might & Magic 3 HD Edition, w grze występuje znacznie mniej surowców – są to złoto, drewno, kryształy i metal.

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

Wracając do bohatera gracza – stworzenie go to rzecz jasna nie koniec zabawy. Nie ma tu co prawda rozdawania punktów statystyk jak w grach Hack & Slash, czy typowych RPG-ach, jednak znaleźć można kilka dość rozbudowanych ścieżek rozwoju, dodających specjalne zdolności, które wykorzystać można w walce. Umiejętności jest całkiem sporo, przez co każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nasz podopieczny posiada także swój własny ekwipunek, w którym znaleźć można klasyczne miejsca na elementy uzbrojenia, takie jak broń, czy pancerz, oraz przedmioty specjalne, które mogą wzmacniać samego herosa, bądź jednostki pod jego dowodzeniem.

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

Jak przystało na grę online, jest tutaj cała masa możliwości interakcji z innymi graczami, od tych bardziej oczywistych, jak toczenie pojedynków z ich armiami, branie udziału w walkach na arenie, czy wchodzenie w skład Gildii, jednak jest coś, czego próżno szukać w innych grach z serii – elementy współpracy (Co-op). Rozpoczynając walkę z potworem można wezwać do pomocy gracza, który znajduje się na liście przyjaciół, co sprawia, że starcia są znacznie łatwiejsze (części z nich nie da się ukończyć w inny sposób, chyba że wrócisz do nich później).

Might & Magic Heroes Online – gra Free To Play w przeglądarce od firmy Ubisoft

Jak zostało wspomniane we wstępie, Might & Magic Heroes Online jest grą F2P (Free to Play), przez co w grze musiały znaleźć się mikrotransakcje. Nie są one jednak zbyt nachalne, gdyż oferują te same rzeczy, które nabyć, lub zdobyć można w „normalny” sposób – używanie realnej gotówki by uzyskać dane przedmioty czy potwory jest po prostu szybsze aniżeli przy wykorzystaniu złota. Jeśli szukasz oryginalnej gry strategicznej z trybem online, w której liczy się odpowiednie planowanie i rozwój kierowanego herosa, a przy tym jesteś fanem innych gier z serii Heroes of Might & Magic, ta gra będzie dla ciebie idealna.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

• Niezależnie od tego, czy dajesz sobie radę z połapaniem się w grze, wykonuj większość zadań fabularnych - oferują spore nagrody w postaci surowców, głównie złota, przedmiotów.

• Jeśli któraś walka poszła nie po twojej myśli, pamiętaj, iż możesz ją powtórzyć – pozwoli ci to zaoszczędzić strat jednostek i przedmiotów, które niejednokrotnie wymagają sporej ilości czasu, by zostać zastąpione.

• Pamiętaj, iż możesz uciec z walki, jeśli przeceniłeś swoje siły – często na ekranie pytanie odnośnie ucieczki pojawi się samoistnie, gdy będziesz mocno obrywać.

• Staraj się pokonywać wszystkie jednostki na mapie, nawet jeśli są one bardzo słabe – otrzymasz za nie cenne doświadczenie.

• Wykonuj wszystkie zadania poboczne, a także te, które pojawiają się na tablicach ogłoszeń – nagrody za nie często są znacznie cenniejsze niż te, które otrzymasz za wykonywanie zadań z głównego scenariusza.

• Podczas walki zastanów się dwa razy zanim wykonasz ruch – jedna niewłaściwa decyzja może cię drogo kosztować. Pamiętaj, iż możesz także wykorzystać opcję „Czekaj”, czy „Broń się”.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.