darmowe gry internetowe

Tropicalla

Zostań królem własnej bezludnej wyspy!

Tropicalla to przeglądarkowa gra MMO, w której gracz wciela się w rozbitka, który po kraksie samolotu wylądował na tropikalnej wyspie, w której walczyć będzie musiał o przetrwanie. Gra charakteryzuje się kolorową grafiką i barwnym humorem, a całość dostępna jest z poziomu przeglądarki.

Przeglądarkowa gra Tropicalla za darmo!

Gracz rozpoczyna przygodę z niczym, lecz produkcja bardzo szybko podpowiada, co trzeba zacząć robić – przedstawione to jest w postaci ciągu kilkudziesięciu prostych, dobrze opisanych misji. Na początku zebrać należy kilka podstawowych surowców, takich jak drewno, muszelki (które są tutaj główną walutą), czy kilka śmieci z rozbitego wraku, by po chwili zacząć wznosić swoje pierwsze konstrukcje. Zaczyna się niewinnie, od budowy prostego hamaka, lecz z czasem na wyspie pojawią się większe konstrukcje, takie jak kuchnia, przystań, czy nawet obserwatorium. Prócz tego, gracz ma możliwość przetwarzania surowców, by uzyskać nowe, potrzebne do konstrukcji bardziej zaawansowanych budowli.

Graj za darmo w Tropicalla!

Mechanika gry znacząco różni się od podobnych produkcji (takich jak np. Jungle Wars czy Battle of Beasts), gdyż nie ma tu prostego klikania po budynkach, by wytworzyć surowce – gracz ma pełną kontrolę nad rozbitkiem, przez co gra przypomina bardziej przygodówkę point & click niż typową strategię. Ma to jedną bardzo dużą zaletę – sprawia, że produkcja, nawet po kilku godzinach ciągłego klikania, nie nuży, gdyż gracz cały czas zaangażowany jest w to, co dzieje się na ekranie. Pozytywny efekt potęguje także lekki humor, znacząco różniący się od ciężkich produkcji, którymi zasypywani jesteśmy w ostatnich miesiącach, jak i bajkowa, prosta, lecz bardzo czytelna szata graficzna. Nie oznacza to jednak, że produkcja nastawiona jest dla małych dzieci – wręcz przeciwnie, spora doza skomplikowania zdecydowanie spodoba się również tym bardziej „leciwym” graczom.

Zagraj w Tropicalla już dziś!

Podobnie jak w innych produkcjach, które skupiają się na rozbudowie osady, jest tutaj możliwość rozszerzania terytorium. Gracz początkowo ma do dyspozycji jedynie mały skrawek terenu, na którym zmieści się kilka podstawowych budowli, jednak bardzo szybko, już podczas trwania samouczka, będzie można rozszerzyć włości. Dzieje się to trochę inaczej niż w przypadku produkcji takich jak Ogame (gdzie trzeba skolonizować planetę), czy Plemiona 2 (w których podbijamy nowe wioski) – gracz musi po prostu odkryć połacie terenu, które uprzednio jest zakryte mgłą. Z początku używa się do tego wyłącznie muszelek, jednak z czasem koszty rosną, a do poszerzenia granic terytorium potrzebne są pochodnie, mapy i inne przedmioty, które trzeba wpierw zdobyć, bądź wyprodukować.

Świetna gra przeglądarkowa Tropicalla!

Gra wykorzystuje system energii, który nie jest zbyt lubiany przez graczy, gdyż ogranicza znacząco to, co można robić – normalnie funkcjonuje to tak, że za każdą wykonaną akcję pula punktów energii zostaje uszczuplona. W Tropicalli system ten jednak zrobiony jest z głową – spora część akcji wykonywanych przez gracza nie pobiera energii, a nawet jeśli, to pula dość szybko się regeneruje. Dodatkowo, energię zregenerować można poprzez spożywanie posiłków, które bardzo łatwo jest wytworzyć, a do pełna uzupełniana jest ona przy każdorazowym wskoczeniu na wyższy poziom doświadczenia.

Buduj na wyspie w darmowej grze!

W grze dostępnych jest kilkadziesiąt różnorakich budowli, które pełnią bardzo zróżnicowane role. Poczynając od hamaku, czy szałasu, które zajmują się produkcją muszelek, gracz z czasem uzyskuje dostęp do kuchni, która pozwala przygotować potrawy regenerujące energię, rozmaite warsztaty, które pozwalają na przetwarzanie surowców, by uzyskać dostęp do nowych materiałów, czy nawet budowle ochronne, które przez określony czas chronią osadę przed splądrowaniem przez innego gracza. Gracz ma także możliwość (a wręcz konieczność), sadzenia nowych drzew, ustawiania skał i innych budowli, z których pozyskiwać da się podstawowe surowce, gdyż te nie regenerują się samoistnie. Są także elementy dekoracyjne, które pełnią właśnie tą rolę – upiększają osadę, nie dodając do niej w sumie niczego istotnego.

Darmowa gra Tropicalla

Ważnym elementem są tutaj walki morskie. Gracz otrzymuje do nich dostęp po kilkudziesięciu minutach rozgrywki, po wykonaniu zadania, które polega na naprawie okrętu. Po wykonaniu go, można walczyć na morzu zarówno z komputerem, jak i z innym graczem – walka odbywa się w systemie turowym, podczas którego każda ze stron wyprowadza po jednym ataku z każdego dostępnego okrętu. Sam proces strzelania przypomina ten, który znaleźć można w popularnej produkcji Angry Birds – trzeba przytrzymać i przeciągnąć myszkę, następnie zwalniając ją w odpowiednim momencie, by wystrzelić kulę na odpowiednią odległość.

Graj za darmo w Tropicalla!

Po tym, jak jeden z graczy wygra bitwę, zatapiając wrogie okręty, będzie on mógł splądrować wrogie włości – choć jest to trochę słowo na wyrost. Z wrogiej osady można zebrać sporo muszelek, a także perły, które wykorzystuje się do ulepszania okrętów, lecz nie da się, wzorem wspomnianych wcześniej Plemion niszczyć wrogich konstrukcji, czy zabijać mieszkańców. Sprawia to, że aspekt „gracz kontra gracz” jest przyjemny, nie wywołuje frustracji, a zostawienie komputera na noc nie sprawi, że nie będziesz móc spać w obawie przed wyczyszczeniem osady.

Graj za darmo w Tropicalla!

Gra jest w pełni darmowa, jednak jak to zwykle bywa z tytułami F2P, w grze dostępne są mikropłatności. W Tropicalli za walutę ekskluzywną służą diamenty, które zdobywa się małych ilościach za wykonywanie zadań, czy otwieranie prezentów, jednak ich głównym źródłem jest zakup za realną gotówkę. Diamenty wykorzystać można do zakupu brakujących surowców, przyspieszania konstrukcji budynków, czy skracania każdego procesu (np. naprawy statku), jednak z uwagi na brak realnego zagrożenia ze strony gracza, który wydał na grę majątek, nie wpływają one znacząco na balans rozgrywki i nie trzeba się martwić, że ktoś będzie miał nad nami znaczącą przewagę.

Jeśli szukasz wytchnienia po zbyt poważnych produkcjach, które rozgrywają się w brudnych, ciężkich światach fantasy, cenisz sobie prosty, acz dowcipny humor i chciałbyś pograć w produkcję, która nie kara cię za to, że śpisz 8 godzin w nocy, Tropicalla jest zdecydowanie dla ciebie – czekają cię setki godzin przyjemnej rozgrywki.


Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

• Warto jest wznieść budowle ochronne – gracze nie są w stanie uszkodzić żadnych budynków, jednak mogą ukraść ci trochę Muszelek,

• Staraj się wykorzystać jak najwięcej punktów energii, jeśli pasek doświadczenia jest prawie pełny – wskoczenie na wyższy poziom zregeneruje go do pełna,

• Wykorzystuj Diamenty, by kupić Status Pirata, który zwiększy przyrost surowców i powiększy pulę Energii,

• Podczas walki wykorzystaj automatyczne celowanie, szczególnie jeśli masz problemy z trafieniem wroga – średnio 8 na 10 strzałów automatycznych trafia cel,

• Nie używaj diamentów do przyspieszania wszystkich rzeczy – większość niskopoziomowych budynków czy surowców „robi się” w kilka minut, szkoda więc tracić na to diamenty,

• Nie buduj budynków "na zapas", gdy nie wymagają tego zadania, gdyż szybko wytracisz wszystkie surowce i rozwój twojej osady się zatrzyma.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.