darmowe gry internetowe

The Settlers Online

Nowa odsłona The Settlers za darmo w przeglądarce!

The Settlers teraz jako darmowa gra w przeglądarce! Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał o tej serii? Pamiętny klimat panujący w świecie Osadników jest nie do podrobienia. Tym, co szczególnie przyciągało, był dopracowany do perfekcji system ekonomiczny. W dobie powszechnie dostępnego Internetu, zespół Blue Byte podjął próbę wskrzeszenia swojego dzieła, starając się zaimplementować w jego przeglądarkowej wersji wszystko, co najlepsze.

The Settlers Online – gra ekonomiczna free-to-play

The Settlers w przeglądarce internetowej? To nie pomyłka. Ekipa Blue Byte pracująca pod skrzydłami Ubisoftu rzeczywiście umieściła Osadników w przeglądarce, co w praktyce okazuje się pomysłem wręcz doskonałym. Nic nie ściągamy, niczego nie instalujemy na dysku – rejestrujemy się, wybieramy awatar i… to wszystko, można grać i doskonale się bawić bez dodatkowych utrudnień!

The Settlers Online – darmowa gra ekonomiczna

Głównym powodem, dla którego The Settlers Online przystosowano do działania w przeglądarkach WWW, jest chęć twórców do zagwarantowania graczom świetnej zabawy o dowolnym czasie, z dowolnego stanowiska podłączonego do Internetu. Graczowi ma przyświecać idea: włączę, sprawdzę poziom surowców, rozpocznę nową budowę, przemyślę następny krok, wyloguję się. Settlersi w wydaniu online to gra na długie miesiące, jeśli nie lata – królestwo zaczynamy budować tak jak zwykle, od zupełnych podstaw, początkowo nie bacząc na poczynania pozostałych graczy. Wydarzenia w grze dzieją się zatem dość wolno. Tempo rozgrywki zostało ograniczone, by nie było konieczne ciągłe otwieranie zakładki z grą. Wystarczy logować się raz dziennie z zachowaniem regularności, za co nawiasem mówiąc otrzymujemy dodatkowe profity, by i tak czerpać sporo przyjemności z zabawy, nie tracąc przy tym szans na udział w rywalizacji z innymi osobami.

 The Settlers Online – gra ekonomiczna free-to-play

The Settlers Online łączy w sobie cechy przede wszystkim pierwszych trzech części. Należy jednak podkreślić, że rozgrywka w najnowszej, sieciowej wersji nastawiona jest głównie na rozwój ekonomiczny, aniżeli na podboje militarne. Tak czy inaczej zasady gry w zasadzie wcale się nie zmieniły. Zaczynamy od postawienia kluczowych budynków – chaty drwala, chaty kamieniarza, tartaku i kwatery leśnika, wysłania geologa na poszukiwania surowców czy zagwarantowania strudzonym pracą osadnikom podstawowego pożywienia. Brzmi znajomo, prawda? Doczepić można by się do tego, że pewne aspekty uproszczono. Rzeczywiście niektóre elementy sprawiają wrażenie niedopracowanych lub niepełnych (vide ubogie statystyki lub czasem niejasny kierunek dalszego rozwoju), ale The Settlers Online ze względu na swój sieciowy charakter to gra MMO, która ciągle się zmienia i która będzie się zmieniać. I choć w chwili pisania tych słów jeszcze nie wszystkie opcje są dostępne, to za kilka miesięcy nie tylko staną się aktywne, co zapewne zostaną dodatkowo rozbudowane. To bardzo ważne, że gra cały czas ewoluuje.

Rozgrywka sieciowa w The Settlers Online

Zupełną nowością w serii The Settlers są awanse na kolejne poziomy doświadczenia, czyli rozwiązanie znane z dowolnej gry RPG. W sieciowych Osadnikach ma to jednak wymiar wyłącznie symboliczno-ograniczający, tzn. ma to na celu zapobiec sytuacjom, w których nierozważny gracz wybudowałby pochłaniający ogromną ilość materiałów budynek, zmuszając się tym samym do czekania aż wolno rosnący wskaźnik surowców znów znajdzie się na rozsądnym poziomie. Jest to więc ukłon w stronę osób stawiających pierwsze kroki w tego typu grach. Ułatwieniem - a innowacją zarazem - jest także kluczowe dla wielu zdarzeń Star menu: za jego pomocą uaktywnimy szereg funkcji i czynności, które w poprzednich częściach nie były tak łatwo dostępne. Nie bez przyczyny zatem jest to centralny punkt interfejsu.

 The Settlers Online  - ekonomia i handel

Nie sposób ocenić The Settlers Online w odniesieniu do single playerowych edycji Osadników. Znalazło się tu wcale niemało modyfikacji i nowości - na pierwszy rzut oka niewidocznych, przy czym dla wielu osób mogą to być zmiany wręcz kontrowersyjne. Z całą pewnością jednak udało się zachować klimat „starych” Settlersów. I za to brawa dla twórców! Jeżeli The Settlers Online nie przypadnie Ci do gustu, zapraszamy do sprawdzenia Anno Online i Forge of Empires.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.