darmowe gry internetowe

Shakes & Fidget

Darmowa gra na podstawie kultowego komiksu!

Shakes & Fidget to ociekająca humorem gra RPG, która zabierze Cię do krainy miecza i magii. Wciel się w bohatera należącego do jednej z ośmiu ras, wytrenuj go w wybranym przez siebie kierunku i weź udział w pokręconej przygodzie. Tylko pamiętaj, że zdobywanie doświadczenia wiąże się z wykonywaniem niebezpiecznych misji!

Miasto w Shakes & Fidget to miejsce gdzie wydamy nasze złoto

Świat Shakes & Fidget jest naprawdę dziwny! Na szczęście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. W tej krainie spotykają się ludzie, orkowie, elfy oraz mroczne elfy. Jakby tego było mało, w miastach poznamy również krasnoludy, gnomy, gobliny, a nawet demony! Nie ma się jednak co głowić nad wyborem rasy naszego bohatera. Ta decyzja będzie miała nikły wpływ na dalszą rozgrywkę. Znacznie ważniejsze jest zdefiniowanie klasy postaci. Wojownik lubi ciężką zbroję i twardy oręż. Mag woli zachować dystans od przeciwnika i rzucić na niego zaklęcie z bezpiecznej odległości. Zwiadowca, podobnie jak mag, niezbyt dobrze czuje się w walce bezpośredniej, ale za to perfekcyjnie rozprawia się z przeciwnikami za pomocą łuku. Sam zdecyduj, który styl odpowiada Ci najbardziej!

Kupcy nie od razu sprzedadzą nam najlepsze uzbrojenie, w Shakes & Fidget trzeba sobie na nie zasłużyć

Gdy po długiej podróży trafimy do przytulnego miasteczka, lepiej prędko zajrzyjmy do karczmy. To w tym miejscu usłyszymy lokalne plotki, pobawimy się w hazard z typem spod ciemnej gwiazdy czy, co najważniejsze, otrzymamy pierwsze zadania. Niech Was nie zrażą kuriozalne teksty i wygląd zleceniodawców - Shakes & Fidget komicznych absurdów jest co niemiara i trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić! Misje także bywają mocno nietypowe, ale zdarzają się też questy całkowicie poważne. Początkowo jednak pozostaje nam się skupić na zabijaniu niegroźnych stworków, poszukiwaniach cennych błyskotek zagubionych gdzieś na szlaku prowadzącym do miasta czy eskortowaniu nieszczególnie ważnych osobistości. Wykonywanie tego typu zadań nie jest zbyt czasochłonne. Wystarczy maksimum kilka minut, żeby zrobić co do nas należy, a przy okazji zdobyć dodatkowe doświadczenie za ukatrupienie nietoperza albo przerośniętego pająka. Komputer walczy za nas automatycznie, więc w naszej gestii leży wyłącznie odpowiednie przygotowanie postaci do boju.

Jeżeli chcemy stać się najlepszymi graczami w Shakes & Fidget to zakup grzybków może nam pomóc

Są też inne sposoby na pięcie się po szczeblach rankingu. Walki na arenie są niebezpieczne, ale za to prestiżowe i sowicie nagradzane. Poza tym chcąc zarobić garść srebrników albo nawet złotą monetę, warto na kilka godzin podjąć się pracy wartownika. Dodatkowa kasa bardzo się przyda – w Shakes & Fidget jest mnóstwo postaci, które chętnie zaopiekują się naszą gotówką. Nieco fajtłapowaty jegomość ze zbrojowni jest jedną z takich osób. Niestety zanim nie zdobędziemy wyższego poziomu umiejętności, nie będziemy przez niego traktowani zbyt poważnie. W efekcie zaoferuje on nam takie „wyjątkowe” przedmioty jak pozbijany gwoździami taboret, który rzekomo możemy wykorzystać jako tarczę, albo klapki, które podobno gwarantują nam częściową ochronę przed atakami nieprzyjaciół. Hmm... W każdym razie zbrojownia nie jest jedynym miejscem, gdzie nasze monety zostaną z radością przyjęte w zamian za rozmaite przedmioty. W Gabinecie magii kupimy czarodziejskie pierścienie, eliksiry czy naszyjniki. To sklep w sam raz dla maga!

W Shakes & Fidget nie kupujemy wierzchowca, bierzemy go w leasing!

Kim byłby bohater bez wiernego wierzchowca? Na pewno nie bohaterem! Dlatego trzeba czym prędzej udać się do stajni i za zarobione pieniążki wziąć w leasing (tak, w leasing!) konia, gryfosmoka, krowę albo tygrysa. U grzybiarza natomiast zamienimy prawdziwe pieniążki na wirtualne grzybki służące do, najprościej mówiąc, ułatwiania sobie życia w świecie Shakes & Fidget. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o należytym opiekowaniu się naszą postacią. W tej kwestii nic nie zrobi się samo. Szczególnie istotne jest regularne rozdysponowywanie uzyskanych punktów statystyk. Jeśli o tym zapomnimy, byle przeciwnik pokona naszego wysokopoziomowego wojaka. Przeszliście niezbędnych instruktaż, a więc do dzieła! Udanej przygody!

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2016 GRY-OnLine S.A.