darmowe gry internetowe

Hex: Shards of Fate

Zbieraj setki kart i walcz z wrogami!

Hex: Shards of Fate to ciekawa produkcja łącząca w sobie elementy karcianki i gry MMORPG. Zabawa polega na kolekcjonowaniu kart, z których tworzymy talie wykorzystywane w potyczkach z przeciwnikami. Gra posiada proste reguły, ale ze względu na setki dostępnych kart, kilkudziesięciu czempionów czy też system zasobów, dokładne poznanie tytułu wymaga poświecenia wielu godzin. Warto dodać, że mechanika Hex: Shards of Fate mocno przypomina Magic: The Gathering.

Gra Hex: Shards of Fate za darmo, do ściągnięcia!

Na początku zabawy z Hex: Shards of Fate należy zaliczyć krótki samouczek wyjaśniający podstawy gry. Po uporaniu się z kilkoma prostymi przeciwnikami, trafiamy do menu głównego, z którego możemy udać się do sklepu, wejść w zakładkę z kartami i taliami, ruszyć do boju z innymi graczami, ale najlepiej na początek rozpocząć kampanię fabularną, by w pełni opanować wszystkie zasady. Zaczynamy ją od stworzenia swojego czempiona, czyli postaci władającej kartami na polu walki. Wybieramy więc frakcję, płeć, rasę i klasę. Warto zaznajomić się z informacjami widniejącymi z prawej strony ekranu, gdyż możemy się z nich dowiedzieć, jak nasze wybory wpłyną na zdolności bohatera, gdyż każdy z nich posiada unikalną umiejętność dostępną podczas walki. Po wykonaniu tych czynności przechodzimy do mapy świata, gdzie możemy spotkać nowe postacie (warto z nimi rozmawiać, gdyż czasami dają ciekawe przedmioty albo zlecają dodatkowe misje) oraz wykonać kolejne zadanie.

Graj za darmo w Hex: Shards of Fate!

Zasady rozgrywki są w miarę proste. Naszym głównym zadaniem podczas każdej walki jest pokonanie wrogiego czempiona, który ma wyznaczoną liczbę punktów życia. Dokonujemy tego, atakując go posiadanymi kartami. By jednak móc ich używać należy najpierw zdobyć zasoby symbolizowane odłamkami. Dzielą się one na pięć rodzajów – diament, rubin, szafir, krew i dzicz – i umożliwiają używanie odmiennych typów kart. Każda z nich ma określony koszt zasobów, a podczas jednej kolejki da się użyć tylko jednego odłamka. Oznacza to, że by wykorzystać kartę kosztująca np. 3 zasoby, musimy najpierw wyłożyć na stół trzy karty odłamów; przy czym raz wykorzystany odłamek odnawia się w każdej kolejce.

Zagraj w Hex: Shards of Fate już dziś!

Na początku każdej walki warto sprawdzić, jakie karty otrzymujemy na wstępie. Jeżeli mamy kilku drogich wojowników, ale zaledwie dwie karty z odłamkami, to należy wymienić zestaw. Wiąże się z tym jednak pewien problem – z każdą podmianą zmniejszamy liczbę posiadanych kart o jedną, co działa na naszą niekorzyść. Trzeba więc korzystać z tej możliwości z rozwagą.

Świetna gra przeglądarkowa Hex: Shards of Fate!

Plansza, na której rozgrywane są potyczki daje podgląd na rozmaite rzeczy. W centralnym miejscu na górze i dole wyświetlają się trzymane w ręce karty przeciwnika (odwrócone do góry nogami) oraz nasze, które możemy sobie dowolnie podglądać. Z lewej strony przedstawiane są informacje o czempionach i tam też znajduje się wskaźnik fazy (piszemy o niej niżej). Oprócz tego na ekranie widnieją również informacje dotyczące czempiona, posiadanej liczby kart na ręce czy dostępnych zasobów.

Zostań bohaterem w darmowej grze!

Każda kolejka składa się z kilku etapów. W pierwszym, czyli fazie początkowej, przygotowujemy i dobieramy karty. Następnie przechodzimy do fazy głównej, gdzie wykonujemy ruchy i stosujemy umiejętności na kartach. Później następuje faza walki. W tym momencie mamy ostatnią szansę na zagranie zanim ustalimy przeciwnika, którego wybieramy w etapie zwanym „ustalanie ofensywy”. Tuż po niej ustalamy obronę, a następnie wkraczamy w fazę zadawania obrażeń. Po tym wszystkim przechodzimy do drugiej fazy głównej, odbywającej się na podobnych zasadach co pierwsza, z tym wyjątkiem, że jeżeli zagraliśmy już zasób, to teraz nie możemy tego powtórzyć. W fazie końcowej gramy szybkie akcje oraz umiejętności niestandardowe, a także odrzucamy zbędne karty (maksymalnie na ręce można mieć 7, ale zasada ta nie dotyczy kampanii fabularnej) i na tym kończy się kolejka.

Darmowa gra Hex: Shards of Fate

Jeżeli chodzi o samą walkę to zabawa nie odbiega od innych karcianek. Poszczególne jednostki opisywane są różnymi parametrami, w tym punktami ataku i obrony. Podczas korzystania z nich należy zawsze zwracać uwagę na te dwie informacje, gdyż atakując czempiona kartą o sile ataku 2, możemy zostać powstrzymani przez kartę przeciwnika dysponującą obroną na poziomie 3. Z racji, że energia kart odnawia się w każdej kolejce, nie tylko nie zadamy obrażeń czempionowi, ale także stracimy kartę, a wróg swoją zachowa. Należy również pamiętać, że jednostki nie mogą atakować w tym samym ruchu, w którym zostały zagrane. Ponadto w trakcie walki liczy się przede wszystkim informacja. Podstawowym odruchem powinno być zatem zaznajomienie się z opisami poszczególnych kart, co da nam wgląd w mocne i słabe strony jednostki. By to zrobić wystarczy, najechać kursorem myszy na interesującą pozycję i kliknąć prawym przyciskiem, by powiększyć kartę.

Graj za darmo w Hex: Shards of Fate!

Karty dzielą się na pięć głównych typów. Jednostki to podstawowy rodzaj karty, odpowiadający za atakowanie, bronienie i używanie umiejętności. Perma to jednostki, których efekty są odczuwalne przez cały czas, dopóki karta tego typu znajduje się na stole. Artefakty to specjalne budowle i przedmioty wpływające np. na zdolności innych kart. Akcja odpowiada za wzmacnianie jednostek, atakowanie wrogich czempionów oraz bronienie się przed innymi akcjami. Jednym z ich rodzajów są tak zwane szybkie akcje, których można używać w dowolnym momencie. Ostatnim typem kart jest opisany wcześniej Zasób.

Graj za darmo w Hex: Shards of Fate!

Jeżeli chodzi o tworzenie decków, to dokonujemy tego po wejściu do odpowiedniej zakładki w menu głównym. W ten sposób trafiamy na specjalny ekran podzielony na kilka pól. Na górze wyświetlają się wszystkie posiadane przez nas karty (można przeglądać tylko poszczególne rodzaje, dzięki dostępnym filtrom), które przesuwamy na dolne pole, tworząc w ten sposób zestaw używany podczas walki. Deck musi się składać z przynajmniej 60 kart, ale nie można przekroczyć 300. Dodatkowo da się jeszcze utworzyć rezerwę, zawierającą maksymalnie 15 kart. Należy też pamiętać, że w talii można posiadać maksymalnie cztery duplikaty tej samej karty (nie dotyczy zasobów). Oprócz tego w menadżerze kart przypisujemy do talii jednego z dwudziestu czempionów.

Graj za darmo w Hex: Shards of Fate!

Ostatnią kwestią wartą omówienia są najemnicy, czyli alternatywni czempioni. Można ich wynajmować podczas zabawy w kampanii PvE, urozmaicając sobie w ten sposób rozgrywkę. Dodatkowo, gdy napotka się na problemy z przeciwnikiem w danej instancji, najemnik rozprawi się z nim, używając stworzonej przez nas talii. By korzystać z ich zdolności należy najpierw ich odnaleźć, a w tym celu warto rozmawiać z wszystkimi postaciami spotkanymi w trakcie przygody.

Graj za darmo w Hex: Shards of Fate!

Hex: Shards of Fate to gra free-to-play, więc występują w niej mikropłatności. Związane są one z zakupem nowych kart. Oczywiście zdobywa się je także podczas zabawy, np. w turniejach, ale można też znacznie szybciej wejść w ich posiadanie, wykupując pakiety i talie za platynę. Jest to wewnętrzna waluta gry, którą nabywamy za prawdziwe pieniądze.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

• Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę i po zaliczeniu samouczka najpierw pobaw się kilka godzin w kampanii, a dopiero po nabyciu doświadczenia rusz do walki z żywymi graczami.

• Wypróbuj różnych czempionów, gdyż nie każdy musi pasować do Twojego stylu gry.

• Nie ma czegoś takiego jak idealna talia. Każdy gracz ma inny styl, preferuje inne karty i stosuje inne taktyki. Warto jednak dobierać talie w ten sposób, by być przygotowanym na różne ewentualności.

• Poznawaj opisy kart – informacje w nich zawarte mogą zaważyć o wygranej lub przegranej.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.