darmowe gry internetowe

Castle: Dangerous Game

Rozwiązuj zagadki jako śledczy ze słynnego serialu!

Castle: Dangerous Game to przeglądarkowa gra MMO, w której gracz wciela się w świeżo upieczonego śledczego. Podczas zabawy zadaniem gracza będzie, ramie w ramie z rozmaitymi detektywami i specjalistami z dziedziny kryminalistyki, rozwiązywać liczne zagadki i wyjaśniać tajemnicze zaginięcia i morderstwa. Gra jest w pełni darmowa i jak w przypadku większości gier z tego segmentu wykorzystuje mikropłatności.

Przeglądarkowa gra Castle: Dangerous Game za darmo!

Początek przygody z produkcją należy do jednych z najbardziej chaotycznych ze wszystkich gier z gatunku MMO rozgrywających się w przeglądarce – gracz zostaje rzucony na głęboką wodę i tak naprawdę nie otrzymuje żadnej pomocy, ani w formie filmu instruktażowego, ani nawet zwykłego dymku z podpowiedzią. Wszystkiego trzeba domyślać się samemu, choć na szczęście nie jest to zadanie bardzo trudne – rozgrywka jest intuicyjna i każdy w kilka chwil przyswoi sobie zasady. Gracz standardowo zaczyna z niczym, a dostęp do większości funkcji jest zablokowany – wraz z postępami w grze otrzymujemy możliwość skorzystania z większej ilości pomieszczeń pełniących konkretną funkcję, czy usług specjalistów.

Graj za darmo w Castle: Dangerous Game!

Pod względem mechaniki, gra różni się diametralnie od innych gier z segmentu F2P. Z jednej strony czeka nas połączenie prostej przygodówki point & click, w której gracz musi odnajdywać dowody ukryte pośród rozmaitych przedmiotów rozrzuconych w jednym z kilkudziesięciu różnorakich pomieszczeń, wszystko pod presją kończącego się czasu. Do tych czynności wymagana jest określona pula punktów energii, która odnawia się automatycznie, bądź po wykorzystaniu złota. Warto zaznaczyć, że to właśnie z przeszukiwaniem pomieszczeń wiąże się najwięcej początkowego zamieszania z grą. Po trafieniu do danego pokoju, gracz otrzymuje informacje o dostępnym czasie, w którym odnaleźć musi wszystkie przedmioty, oraz o narzędziach specjalnych, które ułatwiają cały proces (np. podświetlanie przedmiotów, zwiększenie limitu czasu, itp.). Na dole ekranu znajduje się 6 przedmiotów, które w danej chwili trzeba odnaleźć – po znalezieniu któregoś z nich, na jego miejsce trafi nowy, aż do wyczerpania się puli rzeczy, które trzeba „kliknąć”.

Zagraj w Castle: Dangerous Game już dziś!

Haczyki są w zasadzie dwa – nie można kliknąć na przedmiot, który nie jest aktualnie widoczny na ekranie, a także to, że za szybkie odnajdywanie przedmiotów gracz otrzymuje mnożnik punktów (który po kilku sekundach, bądź błędnym kliknięciu zostaje zresetowany). Oznacza to, że po rozpoczęciu poziomu lepiej poświęcić kilkanaście sekund na odnalezienie całej szóstki, by móc łatwo połączyć znaleziska w kombinacje. Za zdobyte punkty gracz otrzymuje gwiazdki, które wykorzystać można podczas badania dowodów.

Świetna gra przeglądarkowa Castle: Dangerous Game!

Z drugiej strony jest tutaj także możliwość (a wręcz i konieczność) prowadzenia biura detektywistycznego – nie można co prawda budować biura od podstaw, a jedynie wykorzystywać z góry ustalone pomieszczenia, jednak do dyspozycji graczy oddane zostały setki różnorakich przedmiotów. W większości przypadków pełnią one funkcję dekoracyjną, zwiększającą prestiż całego biura – prestiż zaś, w ogólnym skrócie, to po prostu poziom doświadczenia gracza. Gdy pula punktów prestiżu przebije określony próg, gracz „wskoczy” na wyższy poziom doświadczenia, jego energia zostanie zregenerowana, otrzyma kilka bonusowych nagród i odblokuje nowe przedmioty. Odblokowywanie odbywa się niejako dwutorowo, gdyż za poziomy doświadczenia odblokowywane są przedmioty do dekoracji, jednak dostęp do nowych pomieszczeń uwarunkowany jest fabularnie – z każdą nową sprawą gracz będzie musiał odblokować nowe pomieszczenie (takie jak sala przesłuchań, laboratorium, czy nawet bufet), by wykonać jakieś specjalistyczne badanie.

Zostań bohaterem słynnego serialu!

Gra bardzo mocno stawia na aspekt społeczniościowy. Nie da się tutaj co prawda wchodzić w bezpośrednią interakcję z innymi graczami, ani tym bardziej z nimi w żaden sposób rywalizować (jak starcia „gracz kontra gracz” z gier MMORPG), jednak „znajomości” są tutaj bardzo ważne i bez nich w sumie daleko (a już na pewno nie szybko) się nie zajdzie. Znajomych wykorzystać można po prostu jako zamiennik do mikrotransakcji – najlepszym przykładem niech będzie przedmiot o nazwie „Pozwolenie”, który wymagany jest do odblokowywania nowych pomieszczeń. Normalnie zdobyć się go praktycznie nie da, można kupić go za złoto (czyli realną gotówkę), jednak można także otrzymać go od znajomego. Służą oni zatem jako źródło darmowych, trudno dostępnych przedmiotów. By ułatwić sobie zapraszanie znajomych do pomocy, wystarczy po prostu powiązać grę z facebookiem.

Darmowa gra Castle: Dangerous Game

Gra, mimo że darmowa i pozwalająca na wykorzystanie bliskich do pomocy, ma wbudowane mikrotransakcje. Normalnie wykorzystywana w grze waluta, Dolary, przydaje się wyłączenie do kupowania większości przedmiotów, jednak by ułatwić sobie rozwój biura (gdy np. nie chcemy zamęczać ludzi na facebooku) trzeba będzie zainwestować realną gotówkę, by kupić Złoto. Za nie, jak nietrudno się domyślić, można kupić praktycznie wszystko – lepsze przedmioty, które dają więcej prestiżu, możliwość zregenerowania energii, dodatkowe przedmioty specjalne, czy zakup Pozwoleń, by szybciej zwiększyć funkcjonalność biura. Jednakże, z uwagi na brak bezpośredniej rywalizacji między graczami, dość inwazyjne mikrotransakcje można spokojnie zignorować i rozwijać się we własnym tempie.

Jeśli masz dość typowych gier MMO, w których budować musisz osady / bazy kosmiczne i rekrutować armie i które wymagać będą od ciebie siedzenia przed komputerem praktycznie cały czas, Castle: dangerous Game jest zdecydowanie produkcją stworzoną dla ciebie – smaku dodaje prosta, acz napisana ze smakiem historia i charyzmatyczni bohaterowie.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

• Gdy rozpoczynasz poziom z szukaniem przedmiotów, nie klikaj na oślep i nie zbieraj przedmiotów pojedynczo. Poświęć kilkanaście sekund, by zlokalizować wszystkie przedmioty przedstawione na dole ekranu i zbierz je na raz, by otrzymać bonus za combo,

• Staraj się wykorzystać jak najwięcej punktów energii, jeśli pasek doświadczenia jest prawie pełny – wskoczenie na wyższy poziom zregeneruje go do pełna,

• Zostaw sobie złoto na wypadek, gdy będzie trzeba kupić Pozwolenie – praktycznie nie da się zdobyć go inaczej, a wymagane są one do odblokowania nowych pomieszczeń,

• Nie używaj złota do przyspieszania wszystkich rzeczy – większość niskopoziomowych przedmiotów i zadań „robi się” w kilka minut, szkoda więc tracić na to cenny surowiec.

Nasze serwisy z grami:

© 2000-2017 GRY-OnLine S.A.